Paź 9, 2018

Posted by in Azjatycka pielęgnacja | 0 Comments

Azjatycka pielęgnacja

Azjatycka pielęgnacja

Patrząc na Azjatki często możemy mieć problem z rozpoznaniem ich wieku. Zdarza się, że pomiędzy matką a córką nie widać praktycznie żadnej różnicy – obie mają tak samo zdrową, gładką i jędrną skórę. W czym tkwi ich sekret? W jaki sposób zachowują młody wygląd przez długie lata?

Ochrona przeciwsłoneczna

Większość Azjatek może pochwalić się gładką i jasną cerą pozbawioną nieestetycznych przebarwień – czyli taką, o jakiej marzy każda kobieta. Pierwszym krokiem do osiągnięcia takiego efektu jest ochrona przeciwsłoneczna.
Nie można zaprzeczyć, że słońce dostarcza nam potrzebnej dawki witaminy D oraz dobrego samopoczucia. Niemniej jednak przyczynia się ono także do szybszego starzenia się skóry. Azjatki doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dowodem na to są koreańskie i japońskie kremy BB zawierające filtry przeciwsłoneczne.

Ochrona przed słońcem jest dla nich bardzo ważna. Warto przedstawić w tym miejscu przykład Koreanek, które przed wyjściem z domu nie zapominają o kapeluszach, okularach przeciwsłonecznych, a nawet parasolach, które chronią je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Wewnętrzna pielęgnacja, czyli zdrowa dieta

Nie można zapominać również o diecie. W Korei istnieje mnóstwo miejsc, w których można kupić owoce morza, a jak wiadomo wraz z rybami pozytywnie wpływają one na wygląd cery.

Kosmetyki pielęgnacyjne zamiast kolorowych

Kolejna istotna kwestia to makijaż. Azjatki stawiają na delikatny i rozświetlający make – up, który podkreśla ich urodę. Zadbana i gładka twarz nie potrzebuje bowiem kilku warstw podkładu. Dlatego też Azjatki chętniej inwestują w produkty pielęgnacyjne aniżeli w kosmetyki kolorowe. Zamiast zakrywać niedoskonałości wolą zaatakować źródło problemu i zapewnić sobie zdrową, piękną skórę.

Więcej o azjatyckiej pielęgnacji skóry na: www.sklepestetyka.pl/azjatycka_filozofia_pieknej_skory

Intensywne nawilżanie to podstawa!

Najistotniejsze jest więc dla nich oczyszczanie i nawilżanie skóry. Jeżeli chodzi o demakijaż najpierw korzystają z olejku myjącego, a następnie używają kosmetyków na bazie wody np. pianki lub żelu. Jeżeli chodzi natomiast o nawilżanie, wybierają coś więcej niż krem. Zanim go nałożą, aplikują na twarz emulsję nawilżającą oraz serum.

Zasada Azjatek brzmi „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zastanów się, czy też z niej korzystasz. Czy zawalczyłaś o zdrową skórę zanim sięgnęłaś po korektor maskujący niedoskonałości? Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć kompleksową pielęgnację i wprowadzić w życie zdrowe nawyki.

Leave a Reply