Lut 27, 2019

Posted by in Orphica Realash | 0 Comments

Orphica Realash – Maska na twarz dla skóry dojrzałej

Orphica Realash – Maska na twarz dla skóry dojrzałej

Wiele kobiet zastanawia się, od kiedy mogą zakwalifikować swoją skórę jako dojrzałą.To ważne, aby rozpoznać właściwy moment i zacząć pielęgnować ją ze szczególną troską. Skóra zaczyna się starzeć już od 25 roku życia, jednak możemy stwierdzić, że jest dojrzała w wieku ok. 45 lat. Właśnie wtedy zazwyczaj zaczyna brakować jej elastyczności, staje się sucha, ziemista, pomarszczona i zmęczona.

Szybkie starzenie się skóry – przyczyny

Warto jednak w tym miejscu zauważyć, że często sami przyczyniamy się do szybszego starzenia się skóry. Nieprawidłowa pielęgnacja w połączeniu z niezdrowymi nawykami wystarczy, aby szybciej zobaczyć na twarzy pierwsze zmarszczki. Brak nawilżenia, niedokładne oczyszczanie, częste opalanie, palenie papierosów, dieta uboga w tłuszcze, nadmierne spożywanie alkoholu – to tylko niektóre z czynników przyspieszających proces starzenia się skóry.

Maska na twarz – korzyści stosowania

Jeżeli zatem zobaczysz pierwsze objawy dojrzałej cery, otocz ją szczególną opieką. Pierwszym krokiem do pięknego, świeżego wyglądu jest właściwa pielęgnacja. Przedstawiam Ci kosmetyk, który z pewnością się w nią wpisuje. Jest nim nawilżająca maska na twarz od Orphica Realash dedykowana przede wszystkim skórze dojrzałej z widocznymi oznakami starzenia. Maska zawiera m.in. wyciąg z miłorzębu, ekstrakt z irysa, wyciąg z korzenia kudzu i algi. Doskonałe połączenie składników sprawia, że produkt przynosi szereg korzyści:

  • spowalnia proces degradacji kolagenu i elastyny,
  • nawilża i ujędrnia skórę,
  • wygładza zmarszczki,
  • oferuje skórze niezbędne witaminy i minerały.

 

Orphica Realash -  Timeless Anti-Ageing Face Mask - Maska na twarz

 

Co jeszcze możesz zrobić dla skóry dojrzałej?

Pamiętaj, że nawilżona skóra jest bardziej odporna na zmiany, które powoduje upływający czas. Co jeszcze możesz zrobić dla dojrzałej cery? Tak jak odpowiednia pielęgnacja, ważna jest również ochrona przed słońcem. Zbytnia opalenizna wysusza skórę i podkreśla zmarszczki. Dlatego też warto pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem. Oprócz tego pomocny może okazać się także częsty masaż.
Zadbaj o skórę dojrzałą! Chroń ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i dostarczaj składników odżywczych, dzięki którym stanie się nawilżona, odmłodzona i zachowa świeży wygląd.

 

Leave a Reply