Maj 2, 2018

Posted by in Paulas Choice | 0 Comments

Paulas Choice – Intensywna kuracja przeciwstarzeniowa 1% retinolu

Paulas Choice – Intensywna kuracja przeciwstarzeniowa 1% retinolu

Zmarszczki stanowią pierwszą oznakę starzenia się skóry. Niektórzy mają ich więcej, a inni mogą cieszyć się gładszą cerą. Dzieje się tak dlatego, ponieważ na intensywność zmarszczek wpływa wiele czynników.

Różne źródła zmarszczek
Pierwszym z nich jest mimika twarzy. Częstotliwość marszczenia nosa, czoła i uśmiechania się, to tylko niektóre powody powstawania zmarszczek. Drugim istotnym czynnikiem jest częste narażanie skóry na działanie promieni słonecznych. Długotrwałe wystawianie jej na słońce wysusza, przebarwia i przyspiesza proces starzenia. Nie można zapomnieć także o stylu życia. Palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, chroniczny stres i zmęczenie, z pewnością nam nie pomagają.

Właściwa pielęgnacja a zmarszczki

Na intensywność zmarszczek wpływa również brak odpowiedniej pielęgnacji. Skoro istnieją na rynku preparaty, które mogą poprawić kondycję skóry, warto z nich skorzystać.
Jednym z takich kosmetyków jest kuracja przeciwstarzeniowa z 1% retinolu, która oferuje swoją pomoc bez względu na to, z jakim defektem skóry musisz się borykać. Razem z nią, pozbędziesz się niechcianych zmarszczek, bruzd, wiotkiej skóry, czy też przebarwień.

Plusem jest na pewno fakt, że kosmetyk może być stosowany także w przypadku skóry trądzikowej, łojotokowej. Formuła preparatu opiera się na ekstraktach roślinnych z retinolem. Dzięki temu, nie tylko przeciwdziała on widocznym skutkom starzenia się skóry, ale działa także profilaktycznie, spowalniając powstawanie kolejnych objawów.

Kuracja przeciwstarzeniowa z retinolem

Siła retinolu
Warto zauważyć, że przemyślany i staranny dobór składników, pozwala na likwidację możliwych podrażnień wynikających z wysokiego stężenia, które swoją drogą zapewnia najwyższą skuteczność działania. Zastanawiasz się, dlaczego właśnie retinol został wyróżniony? Sprawa jest prosta! To głównie dzięki niemu skóra odzyskuje jędrność, gęstość i wyrównany koloryt.

Zadbaj o siebie! Wybierz zdrowy tryb życia, właściwą pielęgnację i pamiętaj, że to Ty decydujesz o wyglądzie swojej skóry!

Leave a Reply