Cze 26, 2018

Posted by in Ochrona przeciwsłoneczna, SesDerma | 0 Comments

Mgiełka naprawcza do skóry

Mgiełka naprawcza do skóry

Już od kilku dni trwa kalendarzowe lato. Wiele osób rozpoczęło urlop i zamierza korzystać z promieni słonecznych. I słusznie! Nie tylko poprawiają one samopoczucie, ale również dostarczają potrzebnej dawki witaminy D. Nie można jednak zapominać o negatywnych skutkach nadmiernej ekspozycji skóry na słońce. Aby im zapobiec, należy podjąć odpowiednie kroki. Co możesz zrobić?

Dobre nawyki podczas wakacji

Przede wszystkim staraj się unikać promieni słonecznych wtedy, gdy są one najostrzejsze, czyli między godziną 11 i 15. Osłoń głowę kapeluszem, czy też czapką, aby nie narażać się na udar słoneczny. Poza tym, postaw na okulary przeciwsłoneczne oraz lekkie, przewiewne i jasne ubrania.

Mgiełka ochronna przed promieniowaniem UV

Pamiętaj także o odpowiedniej ochronie za pomocą profesjonalnych kosmetyków. Idealnym rozwiązaniem na gorące, letnie dni jest mgiełka z linii Repaskin od Sesdermy. Wyróżnia ją silne działanie regeneracyjne oraz ochronne. W jej składzie wyróżnia się m.in. enzymy naprawcze, witaminę E, kwas mlekowy, czy tlenek cynku. Składniki te docierają do wszystkich warstw skóry, dzięki czemu oferują zadowalające efekty.Mgiełka naprawcza do skóryStosując mgiełkę ochronisz skórę przed utratą elastyczności, nieestetycznymi zmarszczkami i przebarwieniami. Pamiętaj jednak, aby aplikować ją zarówno przed jak i po opalaniu.

Negatywne skutki nadmiernego opalania

Ochrona skóry przed słońcem jest bardzo istotna. Warto zdawać sobie sprawę, że zaczerwienienia i złuszczony naskórek to nie jedyne rezultaty zbyt częstego i długiego opalania. Problemy z trądzikiem, popękane naczynka, nieestetyczne plamy, dodatkowe zmarszczki, oparzenia słoneczne – takie skutki przynieść może nadmierne wystawianie skóry na słońce.

Na koniec warto wspomnieć również o tym, że przesadzona opalenizna nie wygląda estetycznie. Zbyt brązowa cera nie jest już modna, lecz kojarzy się z niedostateczną troską o własne zdrowie i urodę. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną i zapobiegać negatywnym konsekwencjom zdrowotnym oraz estetycznym.

Leave a Reply