Sie 22, 2018

Posted by in Szara cera | 0 Comments

Siła witaminy C w pielęgnacji skóry

Siła witaminy C w pielęgnacji skóry

Zmęczona, ziemista i pozbawiona blasku cera – taki wygląd ciężko zamaskować nawet najlepszym podkładem. Jeżeli borykasz się z tym problemem, a znajomi wciąż pytają Cię o to, czy przypadkiem nie jesteś chora, bo „Wyglądasz jakoś blado i mizernie” – ten artykuł jest dla Ciebie!
Przyczyn szarej cery jest wiele – od złego sposobu odżywiania i palenia papierosów po stres, brak aktywności fizycznej, czy też zanieczyszczone środowisko.
Chociaż wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, rozwiązanie jest w zasięgu ręki!

O pielęgnacji szarej skóry także na: www.sklepestetyka.pl/Repaskin_SPF50_C-VIT_Radiance

Witamina C – właściwości pielęgnacyjne

Świetnym sposobem na poprawę kondycji skóry jest witamina C! Większość kojarzy ją jako skuteczną broń w walce z przeziębieniem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jest to składnik, który rewelacyjnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji cery.
Witamina C doceniana jest przede wszystkim za dwa kierunki działania:

  • po pierwsze, stanowi skuteczny antyoksydant zwalczający wolne rodniki,
  • po drugie, wspomaga ochronę przeciwsłoneczną i stymuluje syntezę kolagenu.

Poza tym, że witamina ta spowalnia proces starzenia się skóry, potrafi rozjaśnić także przebarwienia oraz dodać skórze młodzieńczej witalności i blasku.
Jeżeli więc pragniesz zapomnieć o szarej i ziemistej skórze, kosmetyki z witaminą C mogą Ci w tym pomóc!

Dieta a zdrowa cera

Oprócz nich, istotne jest również wprowadzenie w życie zdrowych nawyków. Dieta bogata w witaminy, picie dużej ilości wody i odrobina ruchu pomogą Ci odzyskać utracony blask.

Nie musisz godzić się na zmęczoną, poszarzałą, niedotlenioną i pomarszczoną skórę. Zastosuj sprawdzone receptury, które przywrócą jej witalność!

Leave a Reply