Lut 8, 2018

Posted by in Problemy skórne, Trądzik różowaty | 0 Comments

Trądzik różowaty- jak sobie z nim radzić?

Trądzik różowaty- jak sobie z nim radzić?

Aby dopełnić makijaż, większość kobiet maluje swoje policzki różem. Delikatny rumieniec ożywia twarz i sprawia, że cera wygląda na promienną i wypoczętą. U niektórych osób występuje on zupełnie naturalnie. Niestety, zdarza się, że zaczerwienienie bywa zbyt intensywne i wygląda po prostu nieestetycznie.

Może to być oznaka choroby skóry, jaką jest trądzik różowaty. Pojawiające się wykwity, najczęściej dostrzec można w środkowej części twarzy. Oprócz zaczerwienienia, wśród objawów tego schorzenia wyróżnia się także zmiany grudkowo-krostkowe.

Przyczyny występowania trądziku różowatego

Zastanawiasz się, co może być przyczyną rozwoju takiej choroby?  Schorzenie może mieć po prostu podłoże genetyczne. Wśród innych przyczyn znajdują się: skłonność do alergii, zaburzenia gospodarki hormonalnej, czy też stres.  Aby uniknąć nasilania się symptomów tej choroby, unikaj wizyt w solarium, korzystania z sauny, palenia papierosów i spożywania alkoholu.

Trądzik różowaty a makijaż

Warto dodać, że nie istnieją przeciwwskazania dotyczące wykonywania makijażu. Trzeba jednak pamiętać, że używane kosmetyki powinny być delikatne i bezzapachowe. Poza tym, należy wybierać takie, które nie będą wodoodporne. Zapewni to łatwiejsze usuwanie makijażu i ochronę przed dodatkowymi podrażnieniami.

O trądziku różowatym przeczytać można na: www.sklepestetyka.pl/Jak-dbac-o-skore-z-tradzikiem-rozowatym

Mimo, że walka z tą chorobą jest żmudna i uciążliwa, nie należy z niej rezygnować. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji istnieje możliwość zapobiegania rozwojowi tego schorzenia lub złagodzenia jego przebiegu. Dla osób, które chcą wykorzystać domowe sposoby, zaleca się przemywanie cery naparem z siemienia lnianego.

Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe. Wymaga dużo cierpliwości i konsekwencji w postępowaniu. Aby uzyskać pożądane rezultaty, należy zwrócić się o pomoc do dermatologa, który podejmie działania dostosowane do indywidualnych potrzeb swoich pacjentów.

 

Leave a Reply