Sie 9, 2018

Posted by in Trądzik różowaty | 0 Comments

Trądzik różowaty – jak z nim postępować?

Trądzik różowaty – jak z nim postępować?

Wiele kobiet decyduje się na podkreślanie kości policzkowych za pomocą delikatnego różu. Twarz wygląda wówczas promiennie i zdrowo. Jednak, gdy naturalny rumieniec jest zbyt duży, wiele osób pragnie się go pozbyć. Nierzadko jest on objawem trądziku różowatego, który charakteryzują nie tylko zaczerwienienia, ale także pajączki, grudki i krostki. Jeżeli borykasz się z tym problemem, pamiętaj, że ze skórą jest jak z kwiatami – każdy rodzaj wymaga indywidualnej, właściwej pielęgnacji.

O pielęgnacji trądziku różowatego także na: Jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym?

Podłoże trądziku różowatego
Wykwity najczęściej pojawiają się w tzw. strefie T, czyli na brodzie, nosie i czole. Wśród najczęstszych przyczyn tego schorzenia wymienia się nadreaktywność skóry, genetykę, skłonność do alergii, czy też działanie słońca, wiatru i mrozu.

Wiele czynników jest niezależnych od człowieka. Musisz zdawać sobie jednak sprawę, że nieprawidłowe nawyki mogą dodać oliwy do ognia. Aby rumień się nie zaostrzył, unikaj przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz wizyt w solarium i saunie. Zrelaksuj się, zrezygnuj z palenia papierosów i spożywania alkoholu oraz wyrzuć ze swojej diety m.in. wątróbkę i ostre przyprawy.

Grunt to systematyczna pielęgnacja!

Ponadto pamiętaj, że pielęgnacja skóry tylko od wielkiego dzwonu jest niewystarczająca. Systematyczność i konsekwencja są szczególnie ważne podczas zmagania się z trądzikiem różowatym.

Do pielęgnacji wybierz delikatne, ale jednocześnie skuteczne formuły kosmetyków. Postaw na bezzapachowe płyny i żele micelarne. Jeżeli chodzi natomiast o kwestię makijażu, nie istnieją przeciwwskazania odnośnie jego wykonywania. Istotne jest jednak, aby korzystać z kosmetyków, które nie podrażnią Twojej skóry, czyli niewodoodpornych i tych, które nie zawierają środków zapachowych.

Leczenie trądziku uzależnione jest od nasilenia zmian oraz jego lokalizacji. Jeżeli borykasz się z tym problemem, skonsultuj się z dermatologiem. Nie zapominaj jednak, że wiele zależy także od Ciebie. Dlatego też, regularnie pielęgnuj swoją skórę odpowiednio dobranymi kosmetykami oraz wprowadź w życie nawyki, które pomogą Ci w walce o gładką skórę.

Leave a Reply