Lut 28, 2018

Posted by in Komórki macierzyste | 0 Comments

Komórki macierzyste – kosmetyki

Komórki macierzyste – kosmetyki

Skóra pełni dla człowieka nie tylko funkcję ochronną, ponieważ jest istotna również ze względów estetycznych. Nic więc dziwnego, że każdemu zależy, aby pozostawała w jak najlepszej kondycji, była pełna blasku i witalności.

Kilka słów o początkach

W walce o piękną skórę swoją pomocą służą komórki macierzyste. Ich siła została dostrzeżona w latach 60, podczas leczenia pacjentów chorych na białaczkę. Otrzymywali oni przeszczep szpiku kostnego, a wraz z nim krwiotwórcze komórki macierzyste. Ich właściwości powodowały, że osoby te szybciej powracały do zdrowia.

Rewolucyjna siła komórek macierzystych

Komórki macierzyste są odkryciem, które stanowi rewolucję w kosmetologii. Wszystko za sprawą ich ogromnych zdolności regeneracyjnych. To one pobudzają skórę do odnowy i spowalniają procesy starzenia. Cała moc polega na stymulacji komórek do odbudowy. Dlaczego komórki macierzyste są tak nadzwyczajne? Sekret tkwi w ich niesamowitej zdolności do podziałów i różnicowaniu się do innych typów komórek.

Jaka jest ich rola?

Najważniejszymi zadaniami komórek w kosmetyce są:

  • Odmłodzenie i zwiększenie gęstości skóry,
  • Naturalna odbudowa naskórka,
  • Spłycenie zmarszczek,
  • Walka z wolnymi rodnikami,
  • Ochrona żywotności komórek macierzystych skóry.

O komórkach macierzystych także w artykule: Komórki macierzyste – kosmetyki

W kosmetyce stosuje się komórki pochodzące z roślin. Warto jednak zaznaczyć, że produkty kosmetyczne nie zawierają żywych komórek macierzystych, lecz uzyskane z nich ekstrakty. Preparaty, w których wykorzystano ich potencjał sprawiają, że organizm odnawia się sam, bez zastosowania sztucznych substancji.

Dzięki unikalnym właściwościom komórek macierzystych, pełnią one rolę systemu naprawczego organizmu. To dzięki nim, skóra jest w lepszej kondycji i może cieszyć się dłuższą młodością. Warto zatem wykorzystać to źródło młodości, aby uzyskać zdrowy i promienny wygląd.

 

Leave a Reply