Paź 4, 2018

Posted by in Oliwa z oliwek | 0 Comments

Oliwa z oliwek w kosmetyce

Oliwa z oliwek w kosmetyce

Oliwa od dawna wykorzystywana jest do celów spożywczych oraz kosmetycznych. Homer nazywał ją płynnym złotem. Stanowiła bowiem źródło władzy oraz dobrobytu.

Dziś znajduje się w praktycznie każdej polskiej kuchni. W domowym zaciszu można przygotować z nią mnóstwo potraw – od sałatek i surówek po makarony i aromatyczne zupy. Jednak walory smakowe to nie jej jedyny atut!

Oliwa a zdrowie

Oliwa z oliwek okazuje się pomocna w przypadku wielu chorób. Wszystko za sprawą zawartych w niej składników, do których należą tokoferole, beta-karoten, skwalen, sterole oraz związki fenolowe. To dzięki nim jest w stanie m.in. przeciwdziałać chorobom układu krążenia, oddechowego, chorobom skóry, czy też walczyć z cholesterolem i wolnymi rodnikami. Warto zaznaczyć, że wymienione schorzenia to tylko kilka z wielu sytuacji, kiedy oliwa z oliwek staje w służbie zdrowiu.

Więcej o kosmetykach z oliwą z oliwek na: www.sklepestetyka.pl/Dobroczynne_wlasciwosci_oliwy_z_oliwek.html

Oliwa z oliwek i wpływ na skórę

Oprócz tego wpływa ona również na nasz wygląd zewnętrzny. Nic więc dziwnego, że tak często wykorzystywana jest w kosmetyce. Znajdziesz ją w kosmetykach pielęgnujących twarz, ciało, włosy oraz w preparatach do demakijażu.

Są to produkty, które regenerują, natłuszczają, zmiękczają i nawilżają skórę oraz chronią ją przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego. Jeżeli chodzi natomiast o kosmyki, oliwa z oliwek wzmacnia je i nadaje zdrowy połysk.

Jak widzisz ten rewelacyjny składnik wykorzystuje się w przypadku różnorodnych potrzeb. Ma on dobroczynny wpływ na włosy, skórę oraz cały organizm. Oliwa z oliwek jest więc cennym darem natury, z którego powinniśmy korzystać.

Leave a Reply